LISTOPADOVÝ ÚPLNĚK NA OSE BÝK – ŠTÍR

12.11. ve 14:33 vygradují úplňkové síly – Slunce ve Štíru se ocitá v přesné opozici na Lunu v Býku. Poté povolí napětí, které vnímavější z nás zaznamenávají i několik dní před úplňkem. Obvykle je to spojené s nervozitou, hádkami (hlavně s opačným pohlavím), bolestmi hlavy, někdo nemůže spát, jiný se přejídá.

Tento úplněk je zvlášť zajímavý pro znamení Býka a Štíra, kterým posvítí na vztahy. Uzavře nebo vyjasní se v osobních či partnerských vztazích, kolem dohod, smluv, pravidel, možno i v souvislosti s domovem a majetkem. Vrací se k dořešení situace z minulosti. Blízko Luny figuruje Uran, planeta zvratů, a věci tak mohou nabrat nečekaný vývoj. Dejte pozor na dohody a vše, co podepisujete.

Ostatním znamením se energie této úplňkové konstelace může obecně projevit kolem tématu společných peněz, hodnot a majetku, sexuality, domova a zázemí (a dále individuálně, dle osobního horoskopu).

Úplňková Luna v Býku nám také může odhalovat nevědomé vnitřní pocity a strachy z neznámého. Tyto silné planetární energie mohou zarezonovat s někým, kdo má obavy ze změn a z neznáma, žije stále ve stejných stereotypech a zajetých kolejích, ve svém bezpečném rámci a vše ostatní odmítá. Ale život a okolnosti se mění, nic nezůstává stejné a někdy je třeba změnu udělat, rozhodnout se k určitému kroku, posunout se. Ať jde o naši práci, životní směřování, vztahy… Kdo toto nemá zpracované, může se kolem úplňku konfrontovat právě s podobnými tématy.

Je třeba zmínit, že při tomto úplňku se Merkur nachází ve Štíru, v konjunkci se Sluncem a je v retrográdním (zpětném) pohybu. Tedy půjde také o proniknutí k jádru věcí, odhalení lží, nepravd a manipulací – ovšem informační toky se mohou komplikovat a zašmodrchávat (což jste si v průběhu listopadu mohli všimnout – zadrhávala se data, počítače, telefony, ztrácely se dokumenty, zlobila technika). Rada zní – pokud musíte něco důležitého podepisovat, opravdu pořádně si to prostudujte a prověřte. Pokud to můžete odložit, udělejte to a počkejte do 21.11., pak zase Merkur nabere přímý směr a věci se pohnou.

V pondělí 11.11. také můžeme v našich českých končinách vidět zvláštní úkaz – přechod Merkuru před Sluncem:https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/merkur-prejde-pred-sluncem-vzacny-ukaz-se-bude-opakovat-az-za-13-let-40302930?dop-ab-variant=6&seq-no=1&source=hp

Celý listopadový horoskop pro jednotlivá znamení si můžete přečíst na www.astrologicky.