Srpnový úplněk ve znamení Vodnáře

Úplněk je magický den. Je to nejsilnější fáze Luny, má velký vliv na naše tělo i psychiku. Jeho vliv vnímáme intenzivně asi 3 dny.

Přesná fáze úplňku nastává v našich zeměpisných podmínkách ve čtvrtek 15.8. ve 14:29h. Ovšem senzitivnější jedinci jeho vliv zaznamenají už den či dva předem, a hlavně v noci ze středy na čtvrtek. Někoho úplňkové síly a svit nenechají spát, někdo se může cítit nafouklý, oteklý, podrážděný, časté bývají i bolesti hlavy. Před úplňkem se většinou kumuluje napětí ve vztazích (zejména s opačným pohlavím), které nezřídka vyústí ve výraznější výměnu názorů (řečeno jemněji).

Tento úplněk probíhá na ose Lev – Vodnář, tedy Slunce se nachází na 23°Lva a Luna je na 23°Vodnáře. A co to pro nás znamená?

Lev značí majestát, sebevědomí, moc. Doprovází ho suverenita, vitalita, nakažlivá radost ze života…perfektně organizuje a řídí, někdy za notné dávky dramatu. Prostě vladař Vodnář je oproti němu individualista a rebel, tak trochu geniální podivín, který se vzpouzí starým hodnotám a nastavuje nové, vysmívá se autoritám, stírá třídní rozdíly a ctí svobodu. Ano, král a šašek Dvorní šašek je safra důležitá postava – dělá sice grimasy, kejkle a vtípky, ale mnohdy je v nich hluboké moudro. Častokrát nastavuje zrcadlo vladaři, který je opojen svým majestátem. Pro dvorního blázna je naopak také velká výzva opravdový respekt k úctyhodné autoritě.

O tomhle úplňku jako kdyby se majestát a rebel střetli a nastala vzpoura…. Obecně se tedy mohou na světle objevovat témata svobody, rozbourání současné situace, která nám nevyhovuje, vzbouření se. Ale pozor – touha vytvářet chaos a převrátit vše naruby z přemíry vnitřního napětí, není vždy rozumná a později nás může mrzet. Cílem by měla být snaha ovládnout se a přitom se nenechat ovládat.

Zkuste zachovat chladnou hlavu a zkoušky, které se objeví, pozorovat z odstupu, nenechat se do situací emočně vtáhnout. Za úplňku ve Vodnáři se snažte chovat rozvážně, nebýt zbrklí, nejednat unáhleně a vyvarovat se tak mnohých úrazů. Dopřejte si masáže nohou (hlavně lýtek, které ovládá Vodnář) a nepodstupujte zdravotní zákroky v této oblasti.