Červnový úplněk ve Střelci

Přesná fáze červnového úplňku nastává 17.6. v 10 hodin a 30 minut. Slunce je ve vzdušném znamení Blíženců, Luna v ohnivém znamení Střelce. Zaznamenáme silněji proudící komunikaci a informační toky, lidé budou mluvit otevřeně a napřímo (Luna ve znamení Střelce pomyslně napíná slovo ostré jako Střelcův šíp).

Senzitivní jedinci mohou úplňkové síly pociťovat již den, dva před přesným úplňkem… Někdo nemůže spát, někoho bolí hlava nebo může být oteklý (úplněk táhne vodu). U mnoha lidí se projevuje nervozita, přejídání (přestože pro den úplňku je vhodný spíš půst). A jak nervozita a napětí solilunárních energií graduje, zvyšuje se kontrast mezi mužským a ženským elementem a často se to v reálu projeví úplňkovými hádkami (a v lepším případě zvýšenou sexualitou).

Nejen, že Luna v konjunkci s Jupiterem a kvadratuře na Neptun symbolizuje přemíru vláhy, což nám nezvykle masivní déšť během víkendu bezpochyby dokázal, ale také to značí, že se velmi hojně vyplavují emoce. Hlavně v rodinných a blízkých vztazích, a tentokrát zvláště kolem žen v rodině. A o tomto úplňku je Luna i Jupiter ve znamení Střelce…tedy velmi expanzivním znamení, takže všeho zaznamenáváme minimálně dvojnásob než obvykle… hlavně emocí (jak pozitivních, tak negativních). Pod Střeleckými energiemi hledáme nevyšší ideál a naplnění štěstí…můžeme si rovnou položit otázku, co to pro každého vlastně znamená…

Obecně působí dnešní úplněk na témata kolem úředních záležitostí, cestování, sourozenců a sousedů, studia a zahraničí. Na jaká témata by měly mít úplňkové síly vliv pro jednotlivá astrologická znamení, najdete v měsíčních horoskopech na červen, viz. nástěnka mých webových stránek http://www.astrologicky.cz/.

Po úplňku napětí povolí a nám se uleví. A už za pár dní – přesně 21.6. v 17:54 hod Slunce vstupuje do znamení Raka a nastává na severní polokouli letní slunovrat. Čili hurá, opravdové léto!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.